O Mateřské škole Třebíč, ul. Obránců míru

Vítejte na internetové prezentaci Mateřské školy v Třebíči, ul. Obránců míru.

Na těchto stránkách Vám nabízíme krátký náhled do naší činnosti a budeme se snažit poskytovat Vám aktuální nebo důležité informace týkající se naší mateřské školy.

Naše MŠ se nachází na sídlišti Marijánka, s pěkným výhledem na město. Je umístěna ve vlastní zahradě se vzrostlými stromy a keři, chráněna proti hluku a prašnosti.

Budova je dostatečně vybavena moderními pomůckami a zařízením, které odpovídá potřebám dětí.

Co by Vás především mohlo zajímat :

• Zřizovatelem MŠ je Město Třebíč.
  • Kapacita MŠ je 100 dětí.
  • MŠ v současné době provozuje 4 třídy, v nichž s dětmi pracuje 7 učitelek.
  • Provoz MŠ je od 6:00 do 16:00.
  • Naše mateřská škola s celodenním provozem se řídí Školským zákonem č. 561/2004 Sb., a vyhláškou č. 14 o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů.
  • Učitelky mateřské školy se řídí při své práci s dětmi Rámcovým vzdělávacím programem, který je rozpracován do:
    • 1. Školního vzdělávacího programu s názvem „Rosteme s radostí
    • 2. Třídních vzdělávacích programů pro jednotlivé třídy
  • V MŠ pracujeme dle metod "Daltonského plánu", který nestresuje a netraumatizuje, ale znamená pohodu při práci, usměvavé děti a možnost věnovat se jim podle jejich individuálních potřeb.
  • Hlavní záměry školního vzdělávacího programu:
    • vnášet do MŠ radost a porozumění
    • vytvářet zdravý způsob života v návaznosti na výchovu v rodině
    •  zaměřit se na  rytmický řád a zdraví
    • nezapomínat, že ve středu pozornosti jsou děti, jejich potřeby a zájmy
    • individuální přístup ke každému dítěti
  • Stravu zajišťuje pro děti a zaměstnance školní jídelna MŠ.
  • Do mateřské školy jsou přijímány děti na základě vyhlášeného zápisu do MŠ, který vyhlašuje zřizovatel školy, nově v období května daného roku.
  • O přijetí – nepřijetí dítěte do mateřské školy jsou rodiče informování rozhodnutím ředitelky MŠ.
  • Do mateřské školy jsou přijímány zpravidla děti od 3 do 6 let, dle vyhlášky č.14 o předškolním vzdělávání.
  • K rychlé adaptaci a pocitu bezpečí přispívá klidné a dobře vybavené prostředí školy.